Let op! E-mails van info@patz.nl met het onderwerp ‘dit is een beveiligd bericht van’ niet openen maar verwijderen. Dit is phishing. Inmiddels is een huisartsenpraktijk gehackt. En misschien meerdere praktijken.
De hack kwam doordat medewerkers van de praktijk (zogenaamd) een mail kregen van de PaTz-groep (palliatieve zorg thuis) met daarin een link. Toen iemand op de link klikte, werd de mail gehackt, met als gevolg dat alle mensen die ze ooit hadden gemaild ook zo’n zelfde mail kregen met de link.
De mail die deze huisartsenpraktijk kreeg, was bijna identiek aan hun eigen opzet en de mail van de hackers met de link waar op is geklikt was ook bijna identiek als een eerdere mail van de PaTz groep. Onder andere ziekenhuizen, psychologenpraktijken en andere zorgverleners kunnen hier nu de dupe van zijn.
Zie ook palliaweb.nl/patz