RIVM reageert op AD artikel griep
In het AD stond donderdag 18 januari een artikel over de match tussen het vaccin tegen griep en het huidige griepvirus. De griepprik zou niet helpen tegen het huidige virus. Andere media pakken dit bericht op. De RIVM en het Centrum Infectieziektebestrijding stelden onderstaande reactie op:
De griepprik beschermt niet optimaal tegen het griepvirus dat op dit moment het meeste voorkomt.
Bij vooral oudere mensen biedt de griepprik daar wel gedeeltelijke bescherming tegen. Dat komt doordat in de griepprik meerdere (dode) griepvirussen zitten die bescherming bieden tegen de griep. Eén van die virussen beschermt ook deels tegen het griepvirus dat nu het meest voorkomt (kruisbescherming).
Het is nog te vroeg om nu iets te zeggen over de totale werking van de griepprik, omdat er ook griepvirussen actief zijn die wèl in de griepprik zitten. Aan het einde van het seizoen maken we de balans op, en kijken we hoe goed de griepprik in het totaal heeft gewerkt.
Gelukkig veroorzaakt het virus dat nu veel voorkomt een wat milde griep.